Adalı Dükkan Alışverişlerinizde %3 İndirim. Fırsatları Kaçırmayın.
Altın

Bozdurunca Değer Kaybetmeyen Altın Hangisidir?

altin

Bozdurunca Değer Kaybetmeyen Altın Hangisidir?

Yatırım amacı nedeniyle bir altın aldığınız vakit kıymet kaybı yaşamanızın düşük oranlarda olduğu seçeneklere yönelmelisiniz. Altınların türlerine bakılırsa kıymet kaybı oranlarında değişimler ortaya çıkabilir. Bu sebeple, yatırım yapacağınız vakit birtakım faktörleri göz önünde bulundurmalısınız.

Kayıp yaşamak istemiyorsanız aşağıdaki seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bilezik Yatırım amaçlı altın istiyorsanız bilezikleri tercih edebilirsiniz. Ancak yeni bir bileklik alırken tercihinizi işçiliği olmayan düz modellerden yana kullanmalısınız. Bilezik satın alırken işçilik tutarı ödeyeceğiniz için bu ayrıntıya dikkat ederek extra işçilik tutarı ödemek zorunda kalmazsınız. Düz modeller yatırım yapılacağı vakit her vakit daha avantajlıdır.

Gram Altın Değer Kaybeder Mi?

Gram altın satın alırken işçilik ve komisyon benzer biçimde durumlardan ötürü ek bir ücret ödemenize gerek yoktur. Hem kuyumcu hem banka vasıtasıyla alım ve satım işlemlerini yapabilirsiniz. İşçilik ücretlerinin olmaması ve rahat ulaşılabilir olması ise bozdurduğunuz vakit kıymet kaybetmemesine yol açar. Külçe Altın Yüksek bütçeli bir yatırım yapmak istiyorsanız en karlı altın türleri içinde külçe altınlar da yer alır. Külçe altınlarda komisyon ve işçilik tutarı bulunmaz.

Bu altın türüne talep eder kuyumcular vasıtasıyla talep eder banka vasıtasıyla erişebilmeniz mümkündür. Hurda Altın Hurda altın genel hatlarıyla meçhul altın türleri içinde yer alır. Hurda altınlar kullanılmış eski altınlar olarak öne çıkar. Bu altın türlerini satışını yaptığınız vakit kar elde edebilirsiniz.

Satın aldığınız fiyat üstünden satabilmeniz laf konusudur. Yatırım amacıyla altın almak istiyorsanız hurda altınları tercih edebilirsiniz.

Burma ve Düz Bilezik Ne Kadar Değer Kaybeder?

Burma ve düz bilezikler aynı kalıplarda üretilmesine karşın işçiliklerinden ötürü bazı farklılıkları içinde barındırır. Çok fazla önemsenmeyecek olan bu farklılıklar nedeniyle genel hatlarıyla burma bileklik tercih edilir. Bu sebeple, satış sırasında yatırımcılar zararı dokunan çıkabilir. İşçilik maliyeti ortaya çıkan bu zararın en mühim nedenleri içinde yer alır. Düz bileziklerin işçilik maliyeti daha azca olduğundan uzun vadeli yatırımlar laf mevzusu olduğu vakit bu tür altınların tercih edilmesi gerektiği ortaya çıkar. Hangi tür altın olursa olsun yatırım amacınız varsa uzun vadeli düşünmeniz gerekebilir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir