Adalı Dükkan Alışverişlerinizde %3 İndirim. Fırsatları Kaçırmayın.
Altın

Avantajlı Yatırım: Gram Altın | Neden Gram Altın Almalısınız?

gram altin

Avantajlı Yatırım: Gram Altın | Neden Gram Altın Almalısınız?

Altın kıymetli bir maden olmasının yanında çok iyi bir yatırım kaynağıdır. Altının değişik şekillerde işlenebilmesi ile beraber de yatırımcıların en kârlı yolu seçmesi gerekir. Böyle bir talepten ötürü yatırımlık gram altın almanız için çok geçerli sebepleri sizin için açıkladık.

Gram altının yanında bileklik, çeyrek altın ve cumhuriyet altını almak da yatırım için tercih edilen seçeneklerdendir. Bu seçeneklerin gram dibine kıyasla birtakım dezavantajlara haiz olması da gram altının yatırım için daha geçerli bir seçenek olarak görünmesini sağlıyor. Elbette hepimiz bu yazımızda “yatırımlık gram altın alınır mı?” sorusuna geçerli nedenlerle yanıt vermeyi amaçladık. Kısaca kısaca bilhassa bileklik benzer biçimde birçok ziynet eşyasıyla beraber çeyrek altın ve cumhuriyet altınında işçilik maliyeti oldukça fazla olduğundan mühim bir dezavantaja sahiptir. Bu nedenle yatırım yapmak isteyenler bu tür seçeneklerden uzak durmaktadır. Öyleyse yatırımlık gram altın almanız için 5 nedenin ne işe yaradığını söylenebilir.

Diğer Yatırım Araçlarına Kıyasla Altının Avantajları:

Yatırımlık gram altını öteki yatırım araçlarına tercih edeceğiniz sebeplerden başlayalım. Yeryüzünde ender olan altın madeni ancak bu özelliğiyle bile iyi bir yatırım aracı olarak görünüyor. Bunun yanında işlenme şekilleriyle kendi arasında de fazlaca kere ayrılıyor. Yatırımlık gram altın almanın da buna bağlı olarak değişik özelliklerinden yararlanabiliyoruz. Yatırımlık gram altın almanın kıyasa bağlı olarak avantajlı olduğu nedenlerse işçilik maliyeti ve durağan kıymeti koruması ile ortaya çıkıyor. Bunları ayrı ayrı şu şekillerde ele alabiliriz:

İşçilik Maliyeti: Çeyrek altın, cumhuriyet altını ve bileklik benzer biçimde tercihlerde işçilik maliyeti mühim bir dezavantajdır. Gram altında ise bu şekilde bir işçilik maliyeti yoktur. İşçilik maliyetinden kurtulmak ciddi bir avantajdır.

Sabit Değer: Gram altın durağan bir biçimde altının kıymetini gösterir. Özellikle 24 ayar gram altın alındığında yatırımcılar elindeki saf altını altının ancak kendi değerine bağlı olarak alıp satma avantajına haiz olur.

Uzun Yıllar Avantaj Sağlar...

Elbette mukayese yapmaksızın yatırımlık gram altın almanın kendine özgü avantajları da bulunmaktadır. Yatırımcılar için kâr etmenin ne kadar mühim bulunduğunu biliyoruz. Gram altının da iyi mi değerlendirileceğini ve ne kadar müsait bir yatırım aracı bulunduğunu da biliyoruz.

Bu durumda yatırımlık gram altın almak için çok geçerli ve kârlı sebepleri de çok dikkatli bir biçimde incelemeliyiz. Bu nedenler içinde her bütçeye müsait olması, ek hasılat fırsatı yaratması ve gram altının değişik türleriyle yatırımcının elini rahatlatması benzer biçimde başlıklar yer alıyor. Yatırımlık gram altın fiyatı, altın fiyatının tavan yapmış olduğu zamanda bile satın alınabilir bir aralıkta olmuştur.

Bunun yanında yatırımlık gram altın çeşitleri ile beraber her yatırımcının kendi bütçesiyle alabileceği seçenekleri geliştirmiştir. Kısacası gelir oranına nazaran bir kâr etme oranıyla yatırımlık gram altın almak çok iyi bir nedendir. Gram altını ancak geleceğe bırakarak da iyi bir yatırım yapabilirsiniz sadece bunun yanında yatırımlık gram altının size ürem geliri getirdiğini de biliyor muydunuz? Bunun için de bir vadeli altın hesabı açmanız yeterlidir. Böylece altının kıymeti ve miktarına nazaran belirlenen ürem hasılatını kazanmaya hak kazanırsınız.

Yatırımlık gram altın almak için de bir tercih yapmanız gerekir. Yatırımlık gram altın ölçekleri temel olarak ikiye ayrılır. Saf altın olarak da malum 24 ayar gram altın 1000 mg’a muadil gelir. 22 ayar gram altında ise saflık payı 916 mg’dır. Aynı zamanda gram altının öteki ismi 1 gram mini külçe altın olarak da anlatım edilir. Gram olarak kalıplara dökülen yatırımlık gram altın modelleri de bu biçimde çeşitlilik gösterir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir